Autorefraktometr przenośny HandyRef

Nowy przenośny autorefraktometr HandyRef firmy NIDEK, dzięki swej kompaktowej budowie umożliwia wykonanie dokładnego pomiaru refrakcji, za pomocą tylko jednej ręki.

Nowy przenośny autorefraktometr HandyRef firmy NIDEK, dzięki swej kompaktowej budowie umożliwia wykonanie dokładnego pomiaru refrakcji, za pomocą tylko jednej ręki.

Doskonale sprawdza się przy badaniu dzieci, pacjentów leżących, zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych.

Autorefraktometr HandyRef analizuje szeroki obszar okręgu źrenicy (do 4 mm średnicy). Poprzez pomiar światła wpadającego przez źrenicę o tak dużym okręgu możliwy jest dokładny pomiar danych, które stają się bardzo zbliżone do refrakcji subiektywnej. Za pomocą urządzenia możliwe jest również wykonanie pomiaru małej źrenicy (min. 2 mm).

Zastosowanie technologii SLD (Super Luminescent Diode) pozwala na uzyskanie ostrzejszego i wyraźniejszego obrazu niż przy użyciu zwykłej diody LED. Niezwykle czuła kamera CCD wykrywa obraz pierścienia nawet jeśli odbicie z dna oka jest słabe.

Pomiar metodą SynchoScan Technology

W autorefraktometrze HandyRef wykorzystano innowacyjną metodę pomiaru „SynchoScan Technology”. Rozpoczęcie pomiaru następuje w momencie zapoczątkowania naprowadzania, a kończy w chwili wprowadzenia danych, kiedy naprowadzanie w sensie wartości pomiarowych jest najbardziej optymalne. Dzięki temu zapewnione są stabilne wartości pomiarowe, które są bardziej efektywne.

Funkcja korekcji osi

Urządzenie HandyRef posiada również funkcję korekcji osi. Czujnik wykrywa nachylenie urządzenia, by wyświetlić automatycznie skorygowaną oś.

Przechylając urządzenie o 60° lub więcej w dół, automatycznie przechodzi ono w tryb badania w pozycji odwrotnej. Podczas pomiaru od strony pacjenta, oś cylindra przed wyświetleniem wyniku kompensowana jest o 90°.

Funkcja korekcji osi

Tryb pomiarowy zaćmy

W sytuacjach, w których w standardowym pomiarze nie ma możliwości osiągnięcia właściwych danych, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb pomiarowy zaćmy, który ułatwia otrzymanie wyników.

Tryb pomiaru szybkiego

Dzięki zastosowaniu trybu szybkiego pomiaru, możliwym jest szybszy i prostszy pomiar pacjentów, u których naprowadzanie stwarza problem. Zrelaksowanie przebiegu ułatwia badanie dzieci oraz pacjentów z niestabilną ruchomością oka.

Pomiar wielkości źrenicy

Pomiar wielkości źrenicy wykonywany jest automatycznie podczas pomiaru AR. Poprzez zmianę ustawień tego parametru wielkość źrenicy może być mierzona również w sposób manualny.

Obserwacja obrazu retroiluminacji

Zastosowanie obrazu retro iluminacji umożliwia obserwację każdej nieprzeźroczystości wewnątrz środków optycznych.

Ekran podsumowania

Ekran podsumowania służy do wyświetlania razem wartości pomiarowych. Operator może jednym rzutem oka zilustrować sobie i ocenić cały obraz stanu oka pacjenta.

Funkcja melodii

Pacjentom, którzy nie mają doświadczenia w takim badaniu, np. dzieciom, pomocna jest nowo dodana funkcja melodii. Łagodzi ona niepokój pacjenta przyciągając jego uwagę.

W pełni graficzny, 3.5-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD

Nowy, w pełni graficzny, 3.5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD jest aż o 40% większy niż w poprzednim modelu. Wyraźny design ekranu i, podobne do serii autorefrakto/kerato/metrów stacjonarnych ARK-1 / AR-1, intuicyjne ikonowe menu zapewniają ogromną wygodę obsługi.

Funkcja pamięci i drukowania

W pamięci urządzenia pomiarowego mogą być zapamiętane i w dowolnym momencie wydrukowane dane pomiarowe aż 50 pacjentów. Drukowanie połączone jest z automatycznym odcinaniem papieru. Przy pomocy podczerwieni (IR) lub bezprzewodowego połączenia LAN (WLAN) dane pomiarowe mogą być drukowane nawet, gdy urządzenie pomiarowe oddalone jest od stacji dokującej.

Wygodna walizka z blatem do pomiaru stacjonarnego

Zarówno urządzenie główne, jak i stacja dokująca mogą być szybko i kompaktowo zapakowane w wygodną walizkę. Wyposażenie walizki stanowi prosty w przenoszeniu blat z montowanym podbródkiem, który umożliwia pomiar stacjonarny poza gabinetem. Eliminuje on drżenie ręki i ułatwia otrzymanie dokładnego pomiaru.